December 3, 2016

Please reload

Ostatnie posty

Zjazd ICRS w Sorrento

December 3, 2016

1/1
Please reload

Wyróżnione posty

Sympozjum - Nierekonstrukcyjne Techniki Leczenia Uszkodzeń Więzadeł Kolana

January 19, 2017

 

 

 

 

W dniach 13-14 w Warszawie odbyło się sympozjum dotyczące "Nierekonstrukcyjnych technik leczenia więzadeł kolana" organizowane przez zaprzyjaźnione Centrum Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika. Zespół ze Szpitala Świętego Łukasza prezentował 3 wykłady:

 

  • "Ostra niestabilność przednia - Augmentacja czy Internal Bracing" - Bogusław Sadlik, Mariusz Puszkarz

  • "Rekonstrukcja ACL z Internal Bracing w obserwacji dwuletniej " - Mariusz Puszkarz, Bogusław Sadlik

  • Ocena naprawy WKPIB w badaniu MRI/Stresowy rezonans magnetyczny w ocenie niestabilności przedniej kolana - wstępne wyniki

 

W roli wykładowców wystąpiło wielu znamienitych gości jak prof. Marcin Domżalski, czy dr Robert Śmigielski oraz wielu innych. Wykłady i rozmowy toczyły się na temat nierekonstrukcyjnych technik naprawy więzadeł kolan. Zakres tematów rozciągał się od podstawowej na temat leczenia po skomplikowane techniki leczenia uszkodzeń wielowięzadłowych (ACL, PCL, MCL, LCL), wtórnych uszkodzodzeń po wcześniejszych rekonstrukcjach oraz użycie nowoczesnych implanów i komórek macierzystych. Po pierwszym dniu wykładów uczestnicy mieli możliwość bliższego poznania się w czasie wieczornego bankietu. Dzień drugi w całości poświęcony był zdobywaniu wiedzy praktycznej w pracowni kadawerowej.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami