ortopeda

Mariusz Puszkarz

Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. Człowiek z poczuciem humoru, wielką empatią, a jednocześnie z ogromną wiedzą w zakresie swojej specjalizacji. Obecnie współpracuje z szpitalem z Kliniką św. Łukasza i Ośrodkiem Biologicznej Rekonstrukcji Stawów w Bielsku-Białej oraz prowadzi prywatny Gabinet Ortopedyczny w Rybniku. Od 2014 roku zajmujący się także szkoleniem lekarzy ortopedów i fizjoterapeutów z zakresu artroskopii i chirurgii kolana/stawu skokowego.

 

Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób ortopedycznych oraz urazów w obrębie narządu ruchu. Wykonuje szereg operacji ortopedycznych w tym najnowocześniejsze leczenie w zakresie artroskopii i endoprotezoplastyki stawów. Szczególnym polem zainteresowań jest biologiczna rekonstrukcja ostrych i przewlekłych uszkodzeń stawów z użyciem nowatorskich technik operacyjnych bazujących na nowoczesnych implantach i komórkach macierzystych (małoinwazyjne techniki artroskopowe) oraz leczenie zmian zwyrodnieniowych z użyciem miniimplantów pozwalających uniknąć wymiany całego chorego stawu. Wykonuje także pełny zakres operacji złamań (k.górna i dolna) oraz endoprotezoplastyki w obrębie kończyny dolnej i górnej. Współorganizator i wykładowca podczas kursów organizowanych w dziedzinie leczenia chrząstki stawowej, artroskopii stawu kolanowego i skokowego oraz chirurgii stopy i stawu skokowego.

 

Wykonuje USG mięśni i stawów, iniekcje pod kontrolą USG (w tym blokady przykręgosłupowe) oraz drobne zabiegi ortopedyczne pod kontrolą USG (np. palec zatrzaskujący).

 

Członkostwo w organizacjach:

  • Polskie Towarzystwo Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

  • European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology

  • Polskie Towarzystwo Chirurgii Stopy

  • European Foot and Ankle Society

  • European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy

  • Polskie Towarzystwo Artoskopowe

ortopeda Mariusz Puszkarz

Gabinet Ortopedii

i USG Narządu Ruchu

570-777-903

ortopeda rybnik

Pracuje w:

Gabinet Ortopedyczny

Mariusz Puszkarz

ul. Borki 20

44-200 Rybnik

570-777-903

Przychodnia na Rondzie

al. Wojska Polskiego 3c

44-240 Żory

570-777-903

32 722 90 90

Centrum Medyczne DANEA

al. Jaworzańska 14

43-382 Bielsko-Biała

(33) 811 00 50, 512457547

REJESTRACJA 570-777-903